Uwaga!
Ta kopia systemu CMS jest licencjonowana dla innej domeny!

3. Terapia kompleksowa » Harbin - Harbin
Nowości
 
3. Terapia kompleksowa

Dlaczego należy poddać się terapii kompleksowej?

Dlatego, że jeżeli kręgarz nastawi nam kręgosłup, to i tak nie będzie się on trzymał. Poczujemy chwilową ulgę, może na dzień, tydzień. Potem trzeba znów nastawić, ale z każdym nastawianiem bólu przybywa, bo mięśnie dla naszego dobra coraz bardziej się napinają. Kręgarz ma coraz większy problem z nastawieniem kręgów. Następuje degradacja krążków międzykręgowych (dysków). Mięśnie przykręgosłupowe coraz bardziej się napinają, bo przejmują funkcję niestabilnego kręgosłupa. Masaże są wspaniałym relaksem dla mięśni gładkich, ale nie dla mięśni głębokich i przyczepów. W trakcie masażu mięśnie się rozluźniają tylko powierzchniowo, a na przyczepach nie mają takiej możliwości i nadal utrzymują kręgosłup w niewłaściwej, złej pozycji, aby nie było gorzej. Rehabilitacja, gimnastyka pomagają rozluźnić mięśnie i czujemy, że mięśnie popuszczały, a kręgosłup zwiększył zakres ruchowy. Tylko, że to wciąż ten sam,krzywy kręgosłup, a my chwilowo poczuliśmy ulgę. Jednak kiedy nie ćwiczymy - znów odzywają się stare bóle i dolegliwości.


Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest terapia kompleksowa:
  • Masaże, terapia światłem,polem magnetycznym i inne zabiegi
  • Terapia wzmacniająca mięśniowy gorset przykręgosłupowy
  • Stabilizacja tkanki kostnej chiropraktyka, osteopatia
Wszystkie te czynności powinny być wykonane najlepiej w trakcie tego samego zabiegu.


Dwa elementy terapii kompleksowej bezpośrednio spełnia pas magnetyczny:
  • Rozluźnia, wzmacnia, odżywia, dotlenia mięśnie, przyczepy, więzadła, wnika w głąb tkanki do kilku centymetrów, dzięki oddziaływaniu promieniowania podczerwonego i litoterapii oraz dzięki działaniu osmotycznemu odżywia dyski kręgowe.
  • Kolejny element to stabilizacja tkanki kostnej. Pas magnetyczny nie nastawi kręgosłupa ani miednicy bezpośrednio, ale każdy szanujący się masażysta wie, że gdy mięśnie są odpowiednio przygotowane to w większości przypadków kręgosłup sam znajdzie swoje właściwe położenie.
Wypowiedź specjalisty dr Buurala Byambaa (Gdynia):

"Z własnego doświadczenia popartego wieloletnią praktyką wiem, że kręgosłup, który został inwazyjnie nastawiony, bez uwzględnienia terapii kompleksowej, następnego dnia znajduje się w tej samej pozycji, co przed zabiegiem kręgarskim. Jedyny wyjątek jest wtedy, gdy nastawiamy kręgosłup bezpośrednio po urazie, a to zdarza się bardzo rzadko, bo w większości przypadków nie zdajemy sobie sprawy, że kręgosłup zmienił swoją pozycję.
Jedyna terapia dająca trwały i stabilny efekt to praca nad właściwym tonusem mięśniowym kręgosłupa i zastosowanie terapii kompleksowej".

Copyright (c)2009 H A R B I N